Skafandry do łowiectwa podwodnego i freedivingu

Showing all 12 results

Dostępne skafandry do łowiectwa podwodnego i freedivingu

Skafandry do łowiectwa podwodnego typu Open Cell o nieprawdopodobnej elastyczności neoprenu. Dzięki przyklejenia się neoprenu do naszej skóry, pracują razem z naszym ciałem, tworząc drugą skórę i dając nieprawdopodobną elastyczność! Doskonale nadają się również do Freedivingu na wody otwarte.

Dzięki przyklejeniu się neoprenu Open Cell do naszej skóry, skafander jest bardzo szczelny, a przez to cieplejszy niż skafandry z pluszem od wewnątrz. W porównaniu do pluszaka, można stosować cieńszy neopren i tym samym zabierać mniej ołowiu.

Skafandry dedykowane do łowiectwa, kryte są przeważnie z zewnątrz Jersey’em. Na mokro jest on śliski. Zaletą tego rozwiązania jest wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. To właśnie dlatego wielu freediverów używa tego typu skafandrów na wody otwarte. Szczególnie na śródlądziu oraz w morzu do nurkowania na wrakach czy w pobliżu skał, gdzie łatwiej uszkodzić śliski neopren skafandra.

Open Cell ma również swoje wady… gdy raz w nim zanurkujemy, już nigdy nie ubierzemy na siebie pluszaka (skafandra krytego od wewnątrz pluszem, używanego do nurkowań scuba)