Kursy freedivingu
_________________________________

Szkolimy zgodnie z wytycznymi KDP/CMAS. Kursy są prowadzone na basenie i wodach otwartych, ich poziom dostosowany jest do możliwości kursantów. Tylko odbycie kursu pod okiem certyfikowanego i doświadczonego instruktora pozwala na bezpieczne nurkowanie na zatrzymanym oddechu. Kursy prowadzimy na Koparkach w Jaworznie, w Krakowie na Zakrzówku i basenach TS Wisła i YMCA w Krakowie oraz III LO w Sosnowcu. Jest możliwość przeprowadzenia szkoleń w innych miejscach w Polsce – proszę o kontak.

Przygodę z freedivingiem można zacząć od kursu Freediver Basic (zajęcia na basenie oraz sali gimnastycznej, lub od kursu Freediver Level I (zajęcia na wodach otwartych).
Na obydwu kursach poznasz techniki oddechowe i relaksacyjne do freedivingu, ćwiczenia stretchnigowe m.in. na przeponę i klatkę piersiową, wykłady (m.in. fizjologia freedivingu), asekurację, STA (statyczne zatrzymanie oddechu). Na kursie Freediver Basic skupimy się na technikach pływania na odległość w płetwach (DYN) i bez płetw (DNF). Na kursie Freediver I będziemy pracawać nad techniką nurkowania w głąb (CWT).