Kursy freedivingu

_________________________________

Zapraszamy na Kurs. Freediving z nami to wspaniała przygoda dla Ciebie, rodziny i znajomych! To świetny pomysł na spędzenie wyjątkowego weekendu, pod okiem doświadczonego instruktora.

Szkolimy freediverów i prowadzimy Sekcję Freedivingową w Krakowie nieprzerwanie od 2007 roku. Nasi wychowankowie to zarówno adepci freedivingu jak i medaliści Mistrzostw Polski, rekordziści Polski, członkowie Kadry Narodowej we freedivingu, reprezentanci Polski na Mistrzostwach Świata czy instruktorzy freedivingu. Organizujemy regularne treningi freedivingowe na basenach i wodach otwartych. Wyjazdy na głębokie baseny oraz ciepłe morza.

Kursy freedivingu prowadzimy na basenach w Krakowie oraz na wodach otwartych – na Zakrzówku w Krakowie i Koparkach w Jaworznie. Szkolenia prowadzone są w małych grupach, a ich poziom dostosowany jest zawsze do możliwości kursantów.

Przygodę z freedivingiem można zacząć od kursu Freediver Basic (zajęcia na basenie oraz sali gimnastycznej), lub od kursu Freediver Level I (zajęcia na wodach otwartych). Na obydwu kursach poznasz techniki oddechowe i relaksacyjne do freedivingu, ćwiczenia stretchnigowe m.in. na przeponę i klatkę piersiową, wykłady (m.in. fizjologia freedivingu), asekurację, STA (statyczne zatrzymanie oddechu). Na kursie Freediver Basic skupimy się na technikach pływania na odległość w płetwach (DYN) i bez płetw (DNF). Na kursie Freediver I będziemy więcej pracować nad techniką nurkowania w głąb (CWT).
Są to 2-dniowe szkolenia, prowadzimy je w weekendy. Basic w sezonie jesienno-zimowym, a Freediver I w lecie. Na kurs freediving -u można wypożyczyć w naszej szkole cały niezbędny sprzęt.

Jaki kurs freedivingu na początek?

Jaki kurs freediving -u wybrać na początek – Basic czy Freediver I ? W zależności od pory roku należy wybrać dostępny, na każdym z nich bardzo dużo się nauczycie. Po kursie można kontynuować przygodę z freedivingiem w naszej Sekcji, regularnie trenować i przygotowywać się do kolejnych kursów czy wyjazdów. (Po kursie Freediver Basic można w lecie zrobić 1-dniowy kurs uzupełniający do stopnia Freediver I na wodach otwartych).

Do przystąpienia do kursu wymagamy od kandydatów umiejętności pływania po powierzchni w stopniu podstawowym (100-200 m dowolnym stylem), umiejętność pływania pod wodą (wystarczy na dystansie 7-10 m), możliwości zanurzenia się na głębokość 1,5 m. Co nie znaczy, że jeżeli pływam 50-75 m na odległość i bez problemu nurkuję na 20 m w głąb, kurs nie jest dla mnie. Na kursie naprawdę dużo się nauczycie. Im mocniejsze osoby i czasem odrobinę sceptycznie nastawione, tym większe WOW po kursie. Gwarantuję!

Przygotowanie kondycyjne na pierwsze kursy freedivingu nie ma znaczenia. Po 2-óch dniach szkolenia, normy do zaliczenia nie są dla Was trudne. Kurs podstawowy to nie egzamin, przychodzicie by się uczyć i poznać freediving. Kondycję i wyniki będziecie mogli szlifować u nas na sekcji i treningach później, lub po prostu cieszyć się freedivingiem w trakcie wakacji. To od Was zależy, ile czasu poświęcicie nowej pasji.

Na pytania a po co mi kurs freediving basic, jak potrafię przepłynąć 25-50 m pod wodą? Po co mi Freediver I, jak potrafię zanurkować na 10-20 m? Odpowiedź jest bardzo praktyczna. Bez szkoleń nie da się osiągnąć postępu. Tylko pod okiem doświadczonego instruktora, będziemy mogli poukładać technikę, tak by obecne możliwości były wstępem do Naszego Freedivingu. Tylko doświadczony trener wychwyci błędy i ograniczenia, będzie potrafił dobrać ćwiczenia tak, by ja korygować. Tylko na kursach możemy nauczyć się bezpiecznie nurkować i asekurować. Certyfikat jest potwierdzeniem naszych umiejętności (w tym ratowniczych) dla naszych partnerów, a ich certyfikaty są gwarancją naszego bezpieczeństwa. Poziom wyszkolenia ma znaczenie w bezpiecznym uprawianiu freedivingu.

Szkolimy zgodnie z wytycznymi CMAS na wszystkie stopnie freedivingowe. Jeżeli w naszym grafiku nie ma dla Ciebie dogodnego terminu, skontaktuj się z nami. Postaramy się uruchomić szkolenie w dogodnym dla Ciebie terminie. Możemy przeprowadzić szkolenia również w innych miejscach w Polsce (dla grup) – proszę o kontakt.

 

Dostępne kursy freedivingu