Płetwonurek P4 KDP/CMAS **** (50 m)
___________________________________

Trzy CMAS’owskie gwiazdki cieszą się uznaniem w bazach na całym świecie. Płetwonurek legitymujący się czterema gwiazdkami wzbudza zaufanie i niedowierzanie. Jak to masz **** w CMAS ??? … no tak, można odpowiedzieć skromnie. Przy okazji jest to najtańszy stopień, uznaniowy – za naszą dojrzałość nurkową.

Warunki dopuszczające do kwalifikacji:
• posiadanie stopnia Płetwonurka KDP/CMAS***(P3),
• od chwili uzyskania stopnia Płetwonurka KDP/CMAS*** (P3) wykonanie przynajmniej 100 nurkowań w różnych warunkach klimatycznych i hydrologicznych,
• posiadanie minimum ośmiu stopni specjalistycznych,
• orzeczenie lekarza o niestwierdzeniu przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania płetwonurkowania (wy-dane nie wcześniej niż 1 rok przed datą rozpoczęcia kursu) lub oświadczenie dotyczące stanu zdrowia.

Zasady kwalifikacji:
Kwalifikacje Płetwonurka KDP/CMAS**** (P4) są nadawane na podstawie wniosku Komisji Kwalifikacyjnej KDP analizującej rejestr nurkowań i inne informacje zawarte w Książce Płetwonurka kandydata.

Uprawnienia:
• organizowanie i nadzorowanie nieszkoleniowych imprez płetwonurkowych o dużym zasięgu lub wysokim stopniu trudności (duże obozy i wyprawy turystyczne, ekspedycje nurkowe realizujące programy poznawcze),
• kierowanie zespołem płetwonurków KDP/CMAS*** (P3) zatrudnionych w centrum nurkowym lub turystycznej bazie nurkowej.

Po nadaniu stopnia kandydat otrzymuje wpis do Książki Płetwonurka KDP/CMAS i międzynarodowy certyfikat Płetwonurka KDP/CMAS****(P4).