Karta Łowiectwa Podwodnego
_________________________________
Łowiectwo podwodne to nasza pasja. Oferujemy kursy na Kartę Łowiectwa Podwodnego z ramienia Komisji Działalności Podwodnej PTTK, zakończone egzaminem. Na podstawie zaświadczenia o zdanym egzaminie, można wyrobić Kartę w starostwie właściwym miejscem zameldowania na terenie całego kraju.
Kursy prowadzimy w Krakowie, dla grup możliwość dojazdu i przeprowadzenie szkolenia na miejscu. W sprawie ustalenia miejsca i terminu proszę o kontakt.
Pomożemy w prawidłowym doborze sprzętu, wprowadzimy w tajniki podwodnych polowań. Z nami pojedziesz na podwodne łowy.
Terminy najbliższych kursów:
2024.09.10 – Kraków, godz. 17:00
Kurs na kartę łowiectwa podwodnego obejmuje:
1. Wybrane regulacje prawne z zakresu uprawiania łowiectwa podwodnego na wodach śródlądowych w Polsce.
2. Technika nurkowania w czasie wykonywania czynności łowiectwa podwodnego. Zagrożenia i ich zapobieganie występujące w czasie łowiectwa podwodnego.
3. Sprzęt dopuszczony do łowiectwa podwodnego. Uprawnienia zezwalające na łowiectwo podwodne.
4. Aspekty ekologiczne łowiectwa podwodnego.
5. Współdziałanie z innymi użytkownikami wód śródlądowych w czasie uprawniania łowiectwa podwodnego. Przedstawienie akwenów udostępnionych do łowiectwa podwodnego.
Koszt szkolenia i egzaminu 350 zł. Koszt wyrobienia karty łowiectwa podwodnego w starostwie: opłata skarbowa 10 zł + 1 zdjęcie.
https://cmas.pl/szkolenie/dla-kandydatow-na-pletwonurkow-kdp-cmas/karta-lowcy-podwodnego/
Do polowania w polskich wodach śródlądowych konieczna jest Karta Łowiectwa Podwodnego oraz zezwolenie na łowiectwo podwodne, wydane przez uprawnionego do rybactwa. Łowiectwo Podwodne w Polsce uprawiamy tylko na zatrzymanym oddechu, bez stosowania urządzeń do oddychania pod wodą.
Karta łowiectwa podwodnego jest dokumentem obowiązującym tylko w Polsce i tylko na śródlądziu (wody słodkie). Do polowań w innych krajach, musimy stosować się do tam obowiązujących przepisów.
Gdzie uzyskać na łowiectwo podwodne zezwolenia?
W pierwszej kolejności musimy dowiedzieć się kto jest uprawnionym do rybactwa na danym akwenie i od niego uzyskać zezwolenie. Z pomocą mamy opracowany przez nas wykaz akwenów udostępnionych na łowiectwo podwodne w Polsce. Nie jest to lista zamknięta, część akwenów w danym roku może nie być już udostępniona (prośba o info). Wykaz jest ułatwieniem w dotarciu do potencjalnych łowisk. Przy pomocy wyszukiwarki gogle znajdziemy aktualne dane kontaktowe i uzyskamy info o możliwości zakupu licencji.
Już przed kursem często pytacie jaki sprzęt kupić na łowiectwo podwodne w Polsce? Najlepiej sprawdzi się kusza gumowa o długości 60-75 cm lub kusza pneumatyczna o długości 55-65 cm. Zaletą kusz pneumatycznych jest kompaktowa budowa i duża energia kinetyczna strzału. Łatwiej nią manewrować w podwodnej roślinności. Kusze gumowe są stosowane przez podwodnych łowców polujących w morzach i w wodzie słodkiej. Są odporne na sól, w przeciwieństwie do pneumatycznych, w których wykrystalizowana sól może zatrzeć tłok.