Płetwonurek Podlodowy PL1 KDP/CMAS

Czy pod lodem jest ciemno i zimno? Czy da się zrobić 40 min nurka w mokrej piance i nie zmarznąć? Jasne że TAK! Temperatura podobna do tej pod termoklina, tyle że pod lodem nurkujemy baaardzo płytko, bo cała atrakcja jest przy powierzchni. Pianka jest gruba, nie działa na nią ciśnienie, więc i my nie marzniemy tak jak na 20m w lecie!
Gdy na lodzie jest warstwa śniegu, a do tego świeci ostre zimowe Słońce, fantastyczny stożek światła wpada przez przerębel. Widać go z kilkudziesięciu metrów! Często pod lodem jest nieziemska widoczność. My nie nurkujemy, my latamy w absolutnej nicości. Jak to jest, kiedy woda jest tak czysta, że jej nie widać? Musicie sprawdzić sami 😉
Kurs trwa 1 dzień, lód musi złapać na tyle by dało się na niego wejść, a temp. powietrza trochę musi zbliżyć się do zera (przy -10 komuś na asekuracji rośnie sopel z nosa 😉 Nurkujemy w uprzężach na grubej linie, przywiązani do stałego punktu na powierzchni. Nie dalej od przerębla jak długość basenu. Kto nie był pod lodem, ten nie wie co to nurkowanie!
Zakres szkolenia:
Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie pod lodem.
Warunki uczestnictwa w kursie:
• Posiadanie stopnia Płetwonurka KDP/CMAS*(P1) lub równorzędny stopnień innej organizacji.
• Minimum 25 potwierdzonych nurkowań po uzyskaniu stopnia P1.
Przebieg szkolenia:
• Wykłady (7 godzin) oraz zajęcia praktyczne (5 godzin) w ciągu 2 dni szkoleniowych, w tym 2 nurkowania w wodach otwartych na głębokościach do 20 m.
Po kursie uczestnik otrzymuje wpis do Książki Płetwonurka KDP i certyfikat KDP/CMAS.