Uprzejmie donoszę, czyli jest mi niezmiernie miło Was poinformować :)

Uprzejmie donoszę, czyli jest mi niezmiernie miło Was poinformować :)

Tegoroczny Zlot Instruktorów i Działaczy KDP PTTK Kalatówki 2019 „otworzył” program szkolenia freedivingowego. Jest mi niezmiernie miło, bom w jakimś zakresie sprawcą tego jest. Cieszę się, że freediving w naszej federacji nabiera coraz większego znaczenia a przygotowany przeze mnie program stał się ważnym wydarzeniem minionego roku.

Pod koniec 2017 KDP CMAS zleciła mi napisanie programu szkolenia na stopnie freedivingowe Level II oraz Level III, modyfikację istniejącej ścieżki Apnea naszej federacji z dostosowaniem stopni PZOB (Płetwonurek nurkujący z zatrzymanym oddechem poziom basenowy) i PZO1 (Płetwonurek nurkujący z zatrzymanym oddechem poziom 1) do następnych stopni. Przy okazji zatwierdzania nowego programu odbyły się w 2018 r. w Krakowie 2 spotkania instruktorów freedivingu naszej federacji (w tym nowo pozyskanych instruktorów z AIDA), na których przedstawiłem nowy program szkolenia.

W 2013 roku Roman Walczyk, wielokrotny medalista krajowych i międzynarodowych zawodów w konkurencjach basenowych, Mistrz Polski, mój najlepszy kursant, poprowadził pierwszy kadrowy kurs Instruktorów Freedivingu w KDP/CMAS oraz przygotował program szkolenia na poziomie basenowym oraz poziomie 1. Po pięciu latach udało się go dokończyć, wprowadzić drobne poprawki oraz zmienić nazewnictwo na międzynarodowe, o co z Romanem zabiegaliśmy od lat.

Korzystając z okazji, chciałbym również podziękować Michałowi Górnemu i Marcinowi Wajdykowi za silne wsparcie freedivingu w KDP oraz pomoc podczas szlifowania programu.

Schemat szkolenia – pion Apnea KDP/CMAS
https://cmas.pl/szkolenie/

Programy szkolenia:
https://cmas.pl/wp-content/uploads/2023/06/Program-szkolenia-podstawowy.pdf
20. Freediver Basic KDP/CMAS (PFD)
21. Freediver „I” KDP/CMAS (PFD1) program skrócony
22. Freediver „I” KDP/CMAS (PFD1)
23. Freediver „II” KDP/CMAS (PFD2)
24. Freediver „III” KDP/CMAS (PFD3)

Fot. „Kalatówki 2019”
 
Pozdrawiam serdecznie,
Sylwek