Jak zacząć freediving?

Nie zwlekaj z zapisaniem się na zajęcia. Jeżeli nie masz problemów z przepłynięciem po powierzchni 50 m (styl nieważny), najwyższa pora na kontakt z OneBreath.pl Doświadczony instruktor, krok po kroku wprowadzi Cię w Podwodny Świat Freedivingu. Twoje obycie z wodą jest już wystarczające by zacząć.
Najlepszą formą, najefektywniejszą, są zajęcia w formie Sekcji. Trening basenowy już 1x /tydz. wystarczy, by po kilku miesiącach złapać luz freedivingowy i zacząć kapitalnie pływać pod wodą. Na kursach weekendowych nie osiągniesz tego, co zrobisz na sekcji – jeżeli tylko masz możliwość, skorzystaj. Na moich zajęciach każdy po kilku miesiącach pływa min. 75 DYN (dynamika w płetwach), a bardziej zacięci łamią SETKĘ! Nie możliwe? A jednak!
Ze sprzętu na początek wystarczą same okularki i czepek. Nie kupuj nic więcej. Na zajęciach doradzę co dalej, jakie kupić płetwy, jak samemu zrobić neck’a (balast szyjny), pomogę w doborze pianki (skafander neoprenowy). Na basen wystarczy skafander 2 mm (ceny od kilkudziesięciu złotych).

Zajęcia basenowe Sekcji można poszerzyć o techniki oddechowe, ćwiczenia relaksacyjne, stretching klatki piersiowej i przepony, asekurację i ratownictwo oraz wykłady i uzyskać stopień Freediver Basic lub Freediver I.

W sezonie letnim można pójść krok dalej i zacząć nurkować na wodach otwartych. Dzięki przygotowaniu technicznemu i kondycyjnemu z Sekcji, szybko zaczniesz nurkować na naszych zajęciach na min. 20 – 30 m głębokości.

Zapraszam na treningi