Basenowe Mistrzostwa Polski we Freedivingu 2022 i 4x REKORD ŚWIATA!!!! Nasza Szkoła z medalem :)

Basenowe Mistrzostwa Polski we Freedivingu 2022 i 4x REKORD ŚWIATA!!!! Nasza Szkoła z medalem :)

W dniach 30.04-02.05.2022 odbyły się w Dębicy Basenowe Mistrzostwa Polski we Freedivingu.

Zawody zostały rozegrane zgodnie z obowiązującym Regulaminem AIDA w czterech konkurencjach: DYN, DYNB, DNF, STA. Pobito na nich 4 Rekordy Świata!!! To była prawdziwa uczta dla fanów freedivingu. W DNF (dynamika bez płetw) rekord świata kobiet był bity 2x!!! Najpierw Julia Kozerska popłynęła 202 m, chwilę później odpowiedziała Magda Solich-Talanda 207 m poprawiając dopiero co ustanowiony rekord świata!!! Magda pobiła również rekord świata w DYNB (dynamika w bifinach) wynikiem 243 m. Nie zawiódł Mateusz Malina, poprawiając rekord świata w DNF 250 m! OGROMNE GRATULACJE i podziękowania za nieprawdopodobne emocje sportowe! Nie co dzień jesteśmy świadkami bicia rekordu świata, ale impreza na której są bite CZTERY REKORDY!!!??? Przecież to jest w kategoriach unbelievable, unreal and impossible. Czy jeszcze kiedyś będę świadkiem takiej manifestacji siły?

Z naszej Szkoły wystartowało 2 zawodników. Grzegorz Mucha po raz drugi z rzędu kończy występ na Mistrzostwach Polski z medalem. Tym razem srebro w statyce!!! Ogromne Gratulacje dla Grzegorza za wspaniały występ i 3 x Personal Best na jednych zawodach. Michaela Murzyniec zdobywa kolejne szlify startowe, niestety wcześniejsza infekcja uniemożliwiła zbliżenie się do swoich możliwości.

Julia Kozerska bezpośrednio po ustanowieniu rekordu świata w DNF 202 m!

Magda Solich-Talanda po pobiciu rekordu świata w DNF 207 m !

Aktualni rekordziści świata Magda Solich-Talanda DNF 207 m, DYNB 243 m i Mateusz Malina DNF 250 m

Grzegorz Mucha i srebro w statyce! Na podium Karol Karcz (złoto) i Dominik Rudzki (brąz)

Wyniki Grzegorza:

STA 6:43 – II miejsce

DNF 144 m – V miejsce

DYNB 182 m – IV miejsce